Podróż przez historię człowieka

Źródło obrazka: tutaj

W dzisiejszym wpisie, chcę Cię zaprosić do pewnego rodzaju podróży, w którą zabrał mnie ostatnio przeczytany artykuł na temat pochodzenia człowieka. Jest to artykuł zdecydowanie psychologiczny, bo pisany przez psychologa i jak na moje oko dość wiarygodny.

Ja dowiedziałem się z tego artykułu poza tym o czym mówi tytuł, czyli „dlaczego kobiety są ładniejsze od mężczyzn”, to jeszcze co pozwoliło ludziom przetrwać po wyjściu na pustynie – czyli teoretycznie w zabójcze warunki dla istot żywych -, skąd najprawdopodobniej wzięła się miłość oraz czym się różni ojciec od zwykłego dostarczyciela plemników.

Przeczytany artykuł znacznie rozjaśnił mi pojęcie teorii Darwina pochodzenia od małpy. Polecam przeczytanie tego artykułu Tobie, jako osobie – jak przypuszczam – zainteresowanej człowiekiem. Pozwolił mi on lepiej zrozumieć ludzi i jeszcze bardziej ich lubić. Nawiązuje on też częściowo do tematyki rywalizacji miedzy płciami o odmienną płeć (o czym pisałem tutaj) i ciekawie go uzupełnił w moim spostrzeganiu.

A więc w tym momencie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Cię do tej krótkiej swojego rodzaju podróży w głąb historii naszej ludzkości, do której możesz przejść klikając tutaj.