Depresja jest pożyteczna?

Źródło obrazka: tutaj

Dzisiaj dość wyjątkowy dla mnie temat, bo Depresja. Przyznaje, że nie byłem nigdy zdiagnozowany, żebym na nią chorował, ale jak o niej czasem czytam, to cześć symptomów u mnie występowała. Ostatnio natknąłem się na trochę długi jak na standardy mojego bloga artykuł, ale jednocześnie uważam, że jest warty przeczytania.

Jeśli chodzi o moje osobiste wrażenia z czytania tego artykułu, to jak na początku wciągnęło mnie to przedstawienie mózgu, jako zwykłego komputera, który ma wbudowany program i go po prostu realizuje. Potem dowiedziałem się, że depresja to dobry program, który ma chronić człowieka przed popełnianiem błędów, a samobójstwo to heroiczny akt oddania życia za innych, by innym się lepiej żyło.

Jakkolwiek to dla mnie straszne mogłoby się wydawać, to po przeczytaniu tego artykułu już takie kontrowersyjne nie jest. Teraz zacząłem patrzyć na to nieco inaczej. Jeszcze trochę o tym myślę i sprawdzam w życiu, czy na pewno to będzie się u mnie zgadzało, ale przyznaje, że ten artykuł zrobił na mnie wrażenie. Czuję, że teraz jestem bardziej tolerancyjny dla ludzi i trochę bardziej ich rozumiem.

Żebyś mogła sobie sama wyrobić zdanie na ten temat, to możesz go przeczytać tutaj. Ciekaw jestem Twoich wrażeń 😉

Pogody ducha,
Szrek.